Webte Öğren

Amazon Whatsapp’a Rakip Oluyor Anytime

19 Temmuz 2017
66 kez görüntülendi

Amazon Whatsapp’a Rakip Oluyor Anytime

Amazon

Web sitesinden kitap satışı ile hayata başlayan Amazon, zamanla dünyanın en iyi girişimlerinden biri olmanın ötesine geçerek teknoloji anlamında birçok konuda öncülük etmeyi başaran bir şirket oldu. Geçen haftalarda sağlıklı beslenmeyle ilgili Amerika’nın en büyük zincir marketlerinden biri olan Whole Foods’u bünyesine kattı. Türkiye’ye bu aralar Almanya üzerinden hizmet veren Amazon, binlerce ürün sattığı alışveriş sitesi üzerinden çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Şuanda ise dev bir adım atıyor.

 

Anytime

Müşterilerine iyi bir mesajlaşma uygulamasından beklentilerini soran ve hangi fonksiyonların olması gerektiği konusunda bilgi toplayan şirket, “Anytime” (her zaman) adlı mesajlaşma uygulamasının son kontrollerini yapıyor. AnytimeYapılan bu uygulama WhatsApp ve benzeri Telegram, gibi uygulamalarda olduğu gibi mesajlaşmayla ilgili tüm fonksiyonları kapsayacak. Bunlar arasında sohbet,  konuşma, grup sohbetleri, görüntülü görüşmede olacak. Bunların dışında ise sosyal medya özelliklerini taşıyan özelliklere de sahip olacak. Örneğin kolayca fotoğraf paylaşımı yapabilecek, fotoğraflara çeşitli efektler eklenecek, videolarda özel efektlerle maskeler eklenebilecek.

Bir diğer işlem ise Amozondan direk olarak sipariş verebilecek. Anytime kullanıcıları aynı zamanda restoranlardan rezervasyon yapabilecek, uçak bileti ve otel odası ayırtabilecek. Uygulamada banka hesap bilgileri gibi kişisel bilgiler şifrelenerek gönderilecek.Bu yılın başında şirketler için konferans uygulaması olan Chime’ı duyuran Amazon’un Anytime servisi tüketiciler için geliştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Echo sistemine entegre şekilde çalışması da beklenen uygulama Alexa’nın metinsel iletim yetenekleriyle kullanılabilecek. Anytime bilgisayarlarda kullanılabilecek. Kullanıcı kendisini WhatsApp’taki gibi telefon numarasından değil, isim aramasıyla bularak ekleyebilecek. Resmi olarak Amazon Anytime duyurulmuş değil ancak her an çıkabilir.

Amazon Whatsapp’a Rakip Oluyor Anytime Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz